Co oferujemy

Z radością dzielimy się naszą radością

Przepiękne widoki

Usytuowani jesteśmy na górze, z każdej strony obserwujemy okolice, Kraków widzimy na południu w dolinie pełnej świateł. Od wschodu rozświetlone linijki pędzących samochodów trasy E77. Nigdy nie widzieliśmy nic bardziej widowiskowego niż godz 24.00 na Sylwestra!

Wspaniałe powietrze wolne od spalin, smogu

Dzięki otwartym zielonym terenom pól i łąk oraz obszarom leśnym mamy tutaj specyficzny mikroklimat, nieco ostrzejsze powietrze niż w Krakowie, wiatr rozwiewa chmury, omijają nas gwałtowne burze, rzadko pada. Głównie owiani jesteśmy wiatrem i spaleni słońcem. Goście poczują zmianę od razu.

Cisza i spokój

Ulica Górna jest drogą dojazdową do okolicznych domków. Nie jest ruchliwa. Wokół budynku leża niezaorane pola, sąsiedzi daleko. Choć blisko Krakowa, czujemy wieś z całym arsenałem zapachów, odgłosów startujących bażantów, pod ogrodzenie podchodzą sarny, zające, lisy. Ptaki zaczynają świergotać już od świtu i tak trzymają do wieczora. Mamy prywatnego szpaka, który skacze za osobą kopiącą w ogródku. Słychać czasem sowę.

Jest pięknie. Jednym słowem pięknie!

Biały hol i skąpany w słońcu ciepły salon

Przywita nas rozległy ukwiecony biały hol z fotelami i widokiem na ogród, a zasuwana szklana ściana pozwoli go podziwiać nawet w czasie deszczu - zieleń jest równie zachwycająca. Do dyspozycji gości duży tradycyjny salon, w którym można odbyć podróż w czasie i przenieść w ubiegłe stulecia. Duży stół gotowy do biesiad. Cały salon zatopiony w słońcu od południa i zachodu. Biblioteczka z książkami, wygodne fotele do wyłożenia się i zatopienia w myślach, ciekawe magazyny o różnorakiej treści, ploteczki z wielkiego świata. TV na komodzie. Ogień w kominku w czasie chłodów. Biurko do pracy dla pracowitych. Dostęp do Wi-fi.

Przytulne i kolorowe pokoje

Pokoje nawiązują do tradycji naszego poprzedniego hostelu w centrum Krakowa, a ściśle mówiąc są takie same – utrzymane w tej samej kolorystyce, przytulne, słoneczne, kolorowe, proste i funkcjonalne dla wygodnego noclegu o charakterze hostelowym. Położone są jednak w tradycyjnym wystroju wnętrz starego dworku. Jesteśmy na wsi i chcemy się wczuć w atmosferę!. Namawiamy gości na przebywanie w naszym ogrodzie o charakterze wiejskim, na czystym powietrzu, na wycieczki. Lecz nasze pokoje są tak sympatyczne, że nie będziemy zdziwieni, jeśli ktoś zapragnie odpocząć wewnątrz - lecz zalecamy przy otwartym oknie z widokiem na piękny ogród i czerwone pelargonie na oknach.

zobacz galerię

W cenie

Herbata zwykła, jak i z pokrzywy z naszego ogrodu – bogactwo naturalnych minerałów i witamin. Wi-Fi. Ogrodzony parking. Ręczniki na życzenie. Wypożyczamy grilla.

ekologia

śniadanie śniadanie

Poczęstunki

Lubimy dzielić się tym, co wytworzymy, a najbardziej uwielbiamy zbierać pochwały! Bo często wytwarzamy różne PYSZNOŚCI DLA PRZYJEMNOŚCI. Mogą to być:
 • naleśniki z jabłkami,
 • herbatka z sokiem z malin z własnego ogrodu. Sok robiony metodą tradycyjną - kilo cukru na kilo owoców,
 • smażone patisony curry (pycha!),
 • domowe ciasto lub babeczki z owocami,
 • ziemniaczki w folii pieczone w kominku,
 • racuchy z owocami,
 • dżemy własnego wyrobu,
 • dla często zapadających na przeziębienia – ekologiczne mikstury zdrowotne i inne ekologiczne atrakcje kulinarne!

Wiejskie atrakcje

 • Wycieczka do kurnika po jajeczko – odbywa się w godzinach wieczornych. ekologia
 • Karmienie kurek pszenicą odbywa się w godzinach popołudniowych. ekologia
 • Mycie na świeżym powietrzu za parawanem w wodzie ze zbiorników.
 • Grillowanie lub gotowanie na kozie w specjalnych, osmolonych garczkach.
 • Atrakcje dla dzieci: piaskownica, trampolina, huśtawka.

Pracujemy nad rozwojem atrakcji i chętnie wysłuchamy sugestii gości.

tak ze cztery jajka kilka kur, jedna - biała dziewczynka karmiąca kury - słodkie mięso na grillu dziewczynka na huśtawce huśtawka

Informacja turystyczna

Dbamy, aby goście mieli co robić. Mamy przewodniki, mapy i mnóstwo ulotek informujących o ciekawych miejscach w Krakowie i poza Krakowem. Możemy polecić fajne kluby i knajpki w Krakowie, przymusowe i nieobowiązkowe zabytki-zakamarki, jak również co też się wyrabia Michałowicach. Pokierujemy gdzie trzeba być i co tutaj zobaczyć, bo w okolicach Krakowa nie można się nudzić!

Obsługa w języku angielskim

Witamy wszystkich obcokrajowców! Mamy długoletnie doświadczenie w zapewnianiu noclegu turystom z całego świata. Promowaliśmy Kraków i jego atrakcje, polskie jedzenie, polskie tradycje. Teraz pokażemy im również polską wieś, tradycyjny dworek polski z gankiem, otoczony ogrodem pełnym wiejskich kwiatów oraz swojskie wyroby, najlepsze na świecie!

Sklepik z odzieżą sportową, czyli mózg na luz!

 • Miało być super ciepło, a jest beznadziejnie zimno?
 • Znudził Ci się Twój stary polar, a na widok jego koloru Cię mdli?
 • Jeździłeś na wycieczki w spodniach w kantki, i chcesz w końcu zmienić image?
 • Jesteś w interesach i chcesz się wyluzować, a nie masz ciucha?
 • Ubierałeś się „na tatusia” i postanowiłeś się odmłodzić?
 • Masz dość biegania po galeriach w poszukiwaniu czegoś, a najbardziej wyjścia?
 • Masz doła i chcesz coś zrobić, ale nie wiesz co?

NIC SIĘ NIE MARTW!

Mamy parę fajnych sportowych i śmiesznych ciuszków na wieszaku z przeceny, z outletów, z metką, lub lekko, naprawdę lekko second-hand. Każdy ma swój styl i jest niebanalny, tak jak my! Wybierzesz, co się podoba i luz! Urządzimy niezłą zabawę w przymierzanie! Odstresujesz się i przełączysz mózg na inną częstotliwość. MÓZG NA LUZ!